ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:Тертична Н.А. - голова фракції "Європейська солідарність" в Коростенській міській раді"

Рішення:

Прийнято

Сесія:

X

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

67-10

Дата реєстрації:

20.10.2021

Проголосовано:

28.10.2021 13:03:32

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  32
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  0
 • Відсутні
  7

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 67-10

 РІШЕННЯ

десята   сесія VІІІ скликання

 

від 28.10.2021 р. №_________

 

Про звернення депутатів міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата Володимира Арешонкова щодо фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі у 2022 році

 

Керуючись ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних комісій міської ради, Коростенська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Підтримати звернення депутатів Коростенської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата Володимира Арешонкова щодо фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі у 2022 році (додається).

 

2.Доручити міському голові підписати звернення та направити за належністю.

 

Міський голова                                                     Володимир МОСКАЛЕНКО

 

 

Секретар міської ради                                                                   О.Олексійчук             

Голова   фракції «Європейська солідарність»

в Коростенській міській раді                                                        Н.Тертична

Начальник відділу організаційного

забезпечення діяльності міської ради                                         О.Заєць

Начальник юридичного відділу                                                  Т. Камінська

 

 

Додаток  до рішення 10 сесії Коростенської міської ради VIIІ скликання від 28.10.21р.№_______

 

 

 ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Коростенської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народного депутата України Володимира Арешонкова щодо фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі у 2022 році 

Ми, депутати Коростенської міської ради звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народного депутата Володимира Арешонкова  з вимогою  прийняття збалансованого Державного бюджету на 2022 рік в частині, що  стосується забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітних плат медичних працівників.

Задекларовані  зарплати середнім медичним працівникам у розмірі  від 13,5 тис грн, а лікарям - від 20 тис грн. у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів.

Однак, на кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 - лікар-фізична особа. Тобто фактично в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік. Це означатиме можливе скорочення 130 тисяч посад медичних працівників, що матиме неабиякий негативний вплив на сферу охорони здоров’я, приниження медичних працівників, особливо в умовах боротьби з пандемією.

Скорочення видатків на охорону здоров’я сьогодні – це удар як по медиках, так і по пацієнтах.

Процес кадрових скорочень і так масштабний у медичній галузі. Вже на початок 2021 року кількість зареєстрованих безробітних у галузі охорони здоров’я становила 22,7 тис. осіб, тоді як вакансій було лише 4,3 тис. Але це ще не межа, бо заборгованість по зарплаті серед медиків критично зросла з початку року – майже в 4 рази. За даними Держстату, станом на 1 серпня 2021 року заборгованість по зарплатах в системі охорони здоров’я та надання соціальної допомоги становила 108,5 млн.грн. Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовується на реалізацію програми медичних гарантій, повинен становити не менше 5% валового внутрішнього продукту України. 

Ми попереджаємо: сьогодні місцеві бюджети порожні. Вони не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету. Місцеві бюджети не зможуть врятувати від скорочення 130 тис. посад медпрацівників.

Крім того, звертаємо Вашу увагу на недостатнє забезпечення лікарень, визначених для госпіталізації  хворих на СOVID- 19, ефективними медичними препаратами, які входять до безоплатного пакету послуг лікування пацієнтів, які хворіють на СOVID- 19.

 В зв’язку з викладеним вище вимагаємо:

 • вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників;
 • у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити  фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі.

 

 

 

За дорученням депутатів Коростенської

міської ради VIII скликання

 

 

Міський голова                                                             Володимир МОСКАЛЕНКО

 

 

 

Секретар міської ради                                               Олександр ОЛЕКСІЙЧУК


 

ДОДАТКИ

1 звернення міської фракції медицина.pdf Переглянути