XXIII

Двадцять третя сесія VIII скликання

від 25.05.2023р. №1240

Про звернення депутатів до Кабінету Міністрів України

Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань бюджету, економіки та комунальної власності, Коростенська міська рада

1. Підтримати звернення депутатів Коростенської міської ради до Кабінету Міністрів України (додається).

2. Доручити міському голові підписати звернення та направити за належністю.

Міський голова                                                      Володимир МОСКАЛЕНКО

Секретар міської ради О. Олексійчук
Перший заступник міського голови В. Вигівський
Начальник управління ЖКГ В. Мартинюк
забезпечення діяльності міської ради

О. Заєць
Начальник юридичного відділу Т. Камінська

до рішення 23 сесії Коростенської
міської ради VIII скликання
від 25.05.2023 р. № 1240

Звернення депутатів Коростенської міської ради
до Кабінету Міністрів України щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах.

Коростенська міська рада протягом двох опалювальних сезонів (2021/22 та 2022/23 років) утримувала тарифи на послуги теплопостачання незмінними, не допустила їх збільшення на підставі укладеного 30  вересня 2021 року між Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, Офісом Президента України та НАК «Нафтогаз України» Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання в опалювальному періоді 2021-2022 років, а також Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» № 2479-ІХ від 29 липня 2022 року. Виконавчим комітетом Коростенської міської ради була надана необхідна підтримка з місцевого бюджету теплогенеруючим підприємствам, завдяки чому мешканці громади протягом двох опалювальних сезонів безперебійно отримували відповідні комунальні послуги.
Разом з тим, держава не виконала взяті на себе зобов’язання по компенсації різниці в тарифах підприємствам теплопостачання за 2022 і 2023 роки. Це призвело до зростання заборгованості підприємств за природний газ, яка станом на 01.05.2023 року перед підприємствами склала 107 412 656,16 грн. За таких умов підприємству буде складно належним чином підготуватись до наступного опалювального сезону.
На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення належної підготовки до проходження наступного опалювального сезону та забезпечення мешканців Коростенської міської територіальної громади теплом, просимо Кабінет Міністрів України забезпечити до 1 вересня 2023 року погашення заборгованості з різниці в тарифах на суму 62 317 898,48грн.

За дорученням депутатів Коростенської
міської ради VIII скликання