девята   сесія VІІІ скликання

від 23.09.2021 р. №538

Про звернення депутатів міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів  і  забезпечення їх обґрунтованого рівня

Керуючись ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних комісій міської ради, Коростенська міська рада

1.Підтримати звернення депутатів Коростенської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України (додається).

2.Доручити міському голові підписати звернення та направити за належністю.

Міський голова                                                     Володимир МОСКАЛЕНКО

Секретар міської ради                                                                   О.Олексійчук
Голова   фракції «Європейська солідарність»
в Коростенській міській раді                                                        Н.Тертична
забезпечення діяльності міської ради                                         О.Заєць
Начальник юридичного відділу                                                  Т. Камінська

Додаток  до рішення 9 сесії Коростенської міської ради VIIІ скликання від 23.09.21р.№538

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів  і  забезпечення їх обґрунтованого рівня

Ми, депутати Коростенської міської ради, представляючи інтереси мешканців Коростенської громади, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії, що в свою чергу тягне вимушене підвищення тарифів на комунальні послуги для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців людям відкритим текстом анонсують підвищення тарифів, роблячи заручниками ситуації органи місцевого самоврядування. Реальну турботу та підтримку від держави люди не бачать, а спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети вважаємо неприпустимими. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.
Ми, депутати Коростенської міської ради, не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашої громади. Центральні органи влади, в першу чергу, повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників, і в такий складний для країни час знайти важелі впливу на фомування цінової політики на енергоносії.
На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Коростенська міська рада висловлює своє занепокоєння та вимагає від Президента України, Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України:
1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню цін на енергоносії, щоб забезпечити обгрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;
2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних пслуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;
3. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.

За дорученням депутатів Коростенської
міської ради VIII скликання

Міський голова                                                       Володимир МОСКАЛЕНКО

Секретар міської ради                                               Олександр ОЛЕКСІЙЧУК