п’ята  сесія VІІІ скликання

від 15.04.2021 р. №268

Про звернення депутатів Коростенської міської ради
VIIІ скликання до Президента України, Кабінету Міністрів
України щодо належного соціального забезпечення
медичних працівників під час пандемії COVID-19

Відповідно до статті 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Коростенська міська рада

1.Підтримати звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо належного соціального забезпечення медичних працівників під час пандемії COVID-19, що додається.
2.Доручити міському голові підписати звернення та направити за належністю.

Міський голова                                                   Володимир МОСКАЛЕНКО

Секретар міської ради                                                                                 О.Олексійчук
Голова фракції  «Європейська соліданість»
в Коростенській міській раді                                                                      Н.Тертична
забезпечення діяльності міської ради                                                        О.Заєць
Начальник юридичного відділу                                                                 Т. Камінська

Додаток до рішення  5 сесії  Коростенської міської ради VIIІ скликання від 15.04.2021 р.  №268

Президенту України
Зеленському В.О.

Прем’єр-міністру України
Шмигалю Д.А.

Звернення
депутатів Коростенської міської ради VIIІ скликання

Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація. Станом на 18.03.21 за даними Центру громадського здоров’я в Україні перше щеплення отримали тільки 81755 осіб.
Водночас МОЗ завезло лише 500 000 вакцин Ковішілд, що вистачить для 0,6% українців. Тим часом на 18.03.21 у світі вже щеплено 400 млн. У Росії вже вакциновано 5,5 млн, а в Польщі вакциновано понад 2,9 млн людей. Такі низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу.
За даними Держстату у січні 2021 року смертність перевищила смертність рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже за офіційними даними МОЗ смертність від ковід менша. В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.
Відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19. За лютий такі виплати ще не надходили, а через невчасну виплату заробітної плати може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників.
Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19 лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.
Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.
Враховуючи наростання в Україні  третьої хвилі пандемії  та  з метою прискорення вакцинації та зупинення розвитку пандемії COVID-19, вимагаємо невідкладної реакції Уряду щодо необхідності належного соціального забезпечення медичних працівників та щодо зриву вакцинації від COVID-19.

Секретар міської ради                                        Олександр ОЛЕКСІЙЧУК