шоста  сесія VІІІ скликання

від 10.06.2021 р. № 407

Про звернення депутатів Коростенської міської ради VIIІ скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення знищення системи адресної доставки пенсій та соціальних виплат сільським пенсіонерам

Відповідно до статті 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Коростенська міська рада

1.Підтримати звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, що додається.
2.Доручити міському голові підписати звернення та направити за належністю.

Міський голова                                               Володимир МОСКАЛЕНКО

Секретар міської ради                                                                                 О.Олексійчук
Голова фракції  «Радикальна партія Олега Ляшка»
в Коростенській міській раді                                                                      В.Лазаренко
забезпечення діяльності міської ради                                                        О.Заєць
Начальник юридичного відділу                                                                 Т. Камінська

Додаток до рішення  6 сесії  Коростенської міської ради VIIІ скликання від 10.06.2021 р.  № 407

Президенту України
Зеленському В.О.

Прем’єр-міністру України
Шмигалю Д.А.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Коростенської міської  ради VІІІ скликання щодо недопущення знищення системи адресної доставки пенсій та соціальних виплат сільським пенсіонерам

Ми, депутати Коростенської міської  ради, вкрай стурбовані ситуацією, що складається в сільській місцевості Житомирщини з прийняттям постанов Кабінету Міністрів України №277 від 29 березня 2021 року та № 1279 від 16 грудня 2020 року, якими фактично руйнується система адресної доставки пенсій та соціальної допомоги сільському населенню нашої області та в цілому по Україні.
Виходячи з тексту постанови №277, адресна доставка пенсій та інших соціальних виплат залишається ТІЛЬКИ ДЛЯ 4-х наступних категорій громадян:
  •  люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.
        Усі ж інші категорії пенсіонерів, а їх більшість, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні  обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати  пенсій з переліку. Але проблема у тому, що переведення пенсіонерів на обслуговування в банки призведе до фактичної ізоляції пенсіонерів, що мешкають у сільській місцевості, оскільки банківська мережа в сільській місцевості практично відсутня. Отож це викликає справедливе обурення літніх людей, адже вони звикли до поштарів і користуються їхніми послугами десятиріччями.
Введення в дію постанови №277 та 1279 призведе до масового закриття поштових відділень у сільській місцевості. А оскільки для жителів сільських населених пунктів поштові відділення - це єдина можливість для отримання соціальних виплат, оплати комунальних послуг та отримання преси, то закриття відділень неприпустиме!
         Додаткову соціальну напругу викличе й невідворотне масове скорочення тисяч сільських поштарів по всій країні.
         Набрання чинності цих постанов призведе до значних збитків для районних друкованих засобів масової інформації, що, в свою чергу, стане причиною закриття переважної кількості з них та фактичну ліквідацію мережі регіональних друкованих ЗМІ.
         Крім того, пенсіонерам, які проживають в селах і селищах, доведеться добиратися до райцентрів, щоб зняти готівку, адже в більшості сіл і селищ немає ні банкоматів, ні банків, а  розрахунки в магазинах і досі відбуваються переважно готівкою.
Ми, депутати Коростенської  міської  ради, вимагаємо:
  • скасувати постанови Кабінету Міністрів України № 277 від 29 березня 2021 року «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» та № 1279 від 16 грудня 2020 року «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги»;
  •  зберегти мережу адресної доставки пенсій та інших соціальних виплат жителям сільської місцевості  у повному обсязі;
  • не допустити скорочення мережі відділень державного акціонерного товариства «УКРПОШТА» у сільській місцевості.

Секретар міської ради                                      Олександр ОЛЕКСІЙЧУК